TESTHEVEDEREK PONTJAI. Vajon léteznek?
A testhevederek pontjaival kapcsolatosan sok a homályos folt. Sajnos a nem megfelelő tájékoztatás sokszor félreértéseket és egyben problémákat is okozhat.
Egyesek bekötési vagy megtartási pontokra, míg mások csatolási pontokra gondolnak a testhevederek pontjainak hallatán. Nincs egységes álláspont egyelőre ezekkel kapcsolatosan. Ezért azt ajánljuk, hogy a különböző pontok említése helyett az alábbi két szempontot vegyék figyelembe az ajánlatkérés vagy a beszerzés során.
Két szempont amire ügyeljen testheveder kiválasztása előtt
- Milyen munkavégzéshez szükséges a védőeszköz?
- Milyen szabványnak megfelelő védőeszköz beszerzésére van igény?
Munkánk során gyakran tapasztalunk egy komoly hiányosságot, ami szintén a nem megfelelő információk miatt következhet be és súlyos veszélyeket hordoz magában. Ennek megértéséhez azonban először tisztázni kell, mit értünk testhevederzet alatt.
Testhevederek mellső és hátsó bekötési ponttal
A testhevederzet egyik fő jellemzője, hogy minimum az EN361 szabvánnyal rendelkezik. Azok az eszközök, amelyek nem teljesítik ezt a szabványt, azok nem használhatóak zuhanásgátlásra. Vannak a piacon testhevedernek tűnő eszközök, amik arra szolgálnak, hogy egy kötéllel összekötve „pórázként” távol tartsák a munkavállalókat a veszélyzónáktól, viszont ezek az eszközök zuhanás megállítására nem használhatóak.
Ne pontokban, hanem munkavégzésben gondolkodjunk!
Ezért mi a GAZEK® munkavégzés szempontjából kategorizáltuk a zuhanásbiztonsági csomagjainkat. Itt meg megtekintheted az eszközöket: zuhanábiztonsági csomagok.
Amennyiben egyedi munkavégzésre szeretnél védőeszközöket, így keress fel minket és garantáltan megtaláljuk a megfelelő zuhanásbiztonsági eszközt. A legjobb, hogy az időszakos felülvizsgálatok költségeit 5 évig átvállaljuk pécsváradi telephelyünkön. Így tudsz megfelelő leesés elleni egyéni védőeszközöket választani a munkádhoz és egyben spórolni.